Kapli v Ostravě-Pustkovci jsme získali do vlastnictví

V neděli 18. června 2017 navštívil vladyka Izaiáš po více než roce a půl kapli svatých Andělů strážných v Ostravě-Pustkovci. Když navštívil vladyka Izaiáš zdejší církevní obec v listopadu 2015 naposledy, kapli měla jen zapůjčenou k bohoslužebným účelům. Od července 2017 je však již pustkovecká kaple majetkem pravoslavné církve, a tak se zdejší věřící rozhodli, že si svůj svatostánek upraví, aby bylo již zvenku zřejmé, že se jedná o pravoslavný chrám. Za tímto účelem pořídili štědří věřící cibulovitou kopulku s pravoslavným křížem a nyní probíhají s místním stavebním úřadem jednání, aby mohla být kopulka umístěna na budovu. Dalším krokem, ke kterému se ostravští věřící odhodlali, je zkrášlení čelní stěny nad vchodem mozaikou archanděla Michaela v byzantském stylu. K těmto i dalším záměrům, které má zdejší obec v plánu uskutečnit, je přijel vladyka Izaiáš povzbudit, za což mu z celého srdce děkujeme.