Pravoslavné bohoslužby na Valašsku

V letošním roce stála duchovní správa přerovské církevní obce před otázkou, zda po přestávce způsobenou opravami znovu navázat na letitou tradici pravoslavných bohoslužeb na český svátek sv. Cyrila a Metoděje 5. července v chrámu sv. Anny ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm. Nakonec ochota spřáteleného pěveckého sboru a vedení muzea opět nastartovala přerušený cyklus bohoslužeb. A tak se čtyři automobily s organizátory a zpěváky vydaly z od Přerova směrem k Rožnovu. Přes počáteční komplikace nakonec vyšlo nejen počasí, ale celá bohoslužba i se závěrečným posezením a zhodnocením.

I ve Starém Zubří se nakonec bohoslužby konaly, i když kvůli jiným povinnostem bylo několik termínů odvoláno. I zde nám vyšlo nejen počasí, ale i hluboký pocit z bohoslužeb v krásné kapli v beskydských kopcích.

K našemu působení na Valašsku patří i dobré vztahy s představiteli místní římskokatolické církve, kteří nám vychází vstříc a vytváří nám příznivé podmínky pronaše působení.

prot. Libor Raclavský