Povolené počty účasníků bohoslužeb od čtvrtka

Limit 30 osob zůstává i pro menší kostely a modlitebny. Ve větších chrámech může být obsazeno až 30% kapacity kostela.

Počty lidí na bohoslužbách se mohou od čtvrtka (3. 12. 2020) řídit i velikostí kostela. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictí Jan Blatný (za ANO). “Bohoslužby se budou se řídit nikoli absolutním počtem osob, ale kapacitou kostela,” uvedl.   V platnosti  zůstává omezení počtu účastníků dle systému PES, to znamená, že ve 3. stupni je i v malém kostele nebo modlitebně povolen limit  30 lidí na bohoslužbách. Kriterium podle plochy umožní navýšení počtu věřících ve větších chrámech. Podle ERC se ve větších budovách kostelů a modliteben budou bohoslužeb moci účastnit věřící až do 30 procent kapacity míst k sezení při zachování rozestupů.

Zpívat může nově až 10 osob.

Ve čtvrtek začíná platit ustanovení pro stupeň 3 protiepidemických opatření (PES).

Kliknutím na obrázek si jej zobrazíte ve větší velikosti.

Zde v plném rozlišení PES.JPG nebo v PDF 2020-12-pes