Porada biskupů a dopis Jeho Blaženstvu metropolitovi Rostislavovi

Na základě žádosti vladyky Michala jsme byli nuceni stáhnout z webových stránek Olomoucko–brněnské eparchie „Výzvu českých biskupů“, která byla zaslána našemu metropolitovi Rastislavovi. Žádosti vl. Michala jsme vyhověli z toho důvodu, že byl vydírán metropolitou Rastislavem, a to tak, že v případě neodstranění „Výzvy českých biskupů“ z webových stránek Olomoucko–brněnské eparchie neposkytne propouštěcí list pro prot. Mgr. Milana Bilého (synovce vladyky Michala) do Pražské pravoslavné eparchie.

Se zármutkem musíme konstatovat, že metropolita Rastislav do dnešních dnů nepodal žádné vysvětlení k  „Výzvě českých biskupů“ ani není do dnešních dnů plněno usnesení Posvátného synodu o svolání komise pro implementaci tomosu do naší Ústavy.

Dopis biskupů českých zemích metropolitovi Rostislavovi

2017-08-04-dopis-rastislav-800

Kliknutím zvětšit. Originál dopisu v PDF: 2017-08-04-dopis-rastislav

Zápis z porady biskupů českých zemí

2017-08-mr-zapis-a800

2017-08-mr-zapis-b800

Kliknutím zvětšit. Originál v PDF: 2017-08-mr-porada-biskupu-zapis