Ikonografie v Jihlavě – výstava a přednášky

vystava_ikon_cajovna_plakat_a_-pozv_na_besedu300V jihlavské čajovně Kuba a Pařízek (na Masarykově náměstí) už od 10. prosince probíhá výstava ikon mátušky Jany Baudišové pojmenovaná „Ikona – okno do věčnosti“ (viz pozvánka). Výstava byla prodloužena do konce února.

Součástí výstavy byla i veřejná přednáška na téma pravoslavná spiritualita, při které duchovní správce jihlavské církevní obce objasnil hlavní rysy pravoslavného duchovního života – především se zřetelem k terapeutickému principu naší spirituality, jak ji podávají dávné i současné duchovní autority.

Výstava ikon bude 7. února završena veřejnou přednáškou Mgr. Jany Baudišové na téma: „Nejlepší díla pravoslavného ikonopisectví“.

pozvanka_nejlepsi_dila_pravoslavneho_ikonopisectvi300

 

(Pozvánky v PDF – viz stránku Pravoslavné církevní obce v Jihlavě)