Pouť do Svaté Země

Ve dnech 9. až 17. listopadu 2015 navštívil s požehnáním vladyky Simeona, arcibiskupa olomoucko-brněnského a metropolitního správce, Svatou Zemi vikární biskup olomoucko-brněnské eparchie, vladyka Izaiáš, biskup šumperský. Pouti, kterou organizoval prot. Josef Fejsák, se zúčastnili duchovní olomoucko-brněnské eparchie a také další poutníci, nejen z moravské eparchie. První den pouti přijal delegaci jeruzalémský patriarcha Theofil a udělil své požehnání ke konání bohoslužeb v chrámech a monastýrech ve Svaté Zemi.

Z bohoslužebného programu vladyky Izaiáše a duchovních, kteří s ním putovali:

Vladyka Izaiáš spolusloužil bohoslužbu na Golgotě s jeruzalémským biskupem Theofanem, biskupem Řecké církve Epifaniem a estonským biskupem Ruské církve Lazarem.

V ruském pravoslavném chrámu Marie Magdaleny v Getsemanské zahradě spolusloužil vladyka Izaiáš s metropolitou Illarionem, prvním hierarchou Ruské zahraniční církve.

Na Božím hrobě vladyka Izaiáš sloužil spolu s biskupem jeruzalémského patriarchátu Dorotejem, estonským biskupem Ruské pravoslavné církve Lazarem, moldavským biskupem Ruské pravoslavné církve Petrem, ussurijským biskupem Ruské církve Innokentijem a biskupem Albánské církve Eliášem z Ameriky.

Poslední den poutě navštívil vladyka Izaiáš spolu s poutníky město Lydda, kde v chrámě svatého Jiří spolusloužil s patriarchou jeruzalémským Theofilem a dalšími třemi biskupy z jeruzalémského patriarchátu.

Audience u patriarchy jeruzalémského:

Jerusalem-2015_obrazok 1

Jerusalem-2015_obrazok 2

Bohoslužba na Golgotě:

Jerusalem-2015_obrazok 3

Jerusalem-2015_obrazok 4

Jerusalem-2015_obrazok 5

Služba v chrámu Narození Kristova v Betlémě:

Jerusalem-2015_obrazok 6

Jerusalem-2015_obrazok 6-1

Jerusalem-2015_obrazok 6-2

Služba v chrámu Marie Magdaleny: