Svátek sv. Václava ve Střemeníčku

Nedaleko hradu Bouzova se nachází malá vesnice Střemeníčko, jejíž dominantou je nádherný kostelík svatého Václava. Bohužel, všichni věřící v této obci již nás předešli do království Božího, takže se tam setkáváme pouze jednou ročně, ve svátek našeho patrona.

Jak se již stalo tradicí, potěšil nás svojí přítomností i Vysokopřeosvícený arcibiskup olomoucko-brněnský Simeon. Společně s ním sloužili slavnostní liturgii protojerej Dušan Basil Švábeník, protojerej Ján Kačkoš, protojerej Jiří Kolář, jerej Arkadiusz Skibiński, jerej Jan Langr a jerej Mojmír Kříž.

Slavnostní liturgie se zúčastnil velký počet věřících, kteří se tu shromáždili z celého území naší eparchie, zazpívali slavnostní hymnus „Svatý Václave“, pochutnali si na chutných domácích dobrotách a těšili se na další setkání.

 

stremenicko1